1. Nová auta
 2. Nový Yaris Cross

Mimořádné prvky výbavy již v základu

Posuňte se kupředu s novou dynamickou Toyotou Yaris Cross. Vůz jako stvořený do města i mimo něj přináší mimořádné prvky výbavy napříč všemi provedeními.

arrow right
arrow left
 • Zrozen pro město

  S kompaktními vnějšími rozměry, avšak se suverénní polohou za volantem jako ve vozech SUV.

 • Zvýšená poloha za volantem, sebejistá jízda za všech podmínek

  Zvýšená poloha za volantem je klíčem k bezpečné jízdě bez zbytečného stresu.

 • Dokonalé propojení za podpory aplikace MyToyota

  Hladká mobilní konektivita umožňuje připravit váš vůz na cestu, aniž byste se k němu museli přiblížit

 • Pod trvalou ochranou systémů T-Mate

  Bezpečnostní systémy navržené pro cestování bez obav

 • Jízda s hybridní podporou vaším stylem

  Hospodárné a příjemné cestování s novým pokrokovým pohonem Hybrid 130

 • Užijte si naplno výhod jako ve vozech SUV

  Užijte si naplno výhod SUV, které má zároveň kompaktní rozměry. Při cestování s nezaměnitelným Yarisem Cross si můžete být jisti, že zanecháte dojem.

 • Dostatek místa pro všechny vaše potřeby

  Vzdušná a světlá kabina s dostatkem místa pro všechny

 • Ochraňte svůj Yaris Cross

  Jezděte s Yarisem Cross s jistotou. Komplexní záruka, která vám pomůže úspěšně proplouvat životem.

POST https://aph-webcarconfig.toyota-europe.com/v1/grade-selector/cz/cs?modelId=5c933238-df10-41c5-b921-a2e4d25ef931&utm_source=Facebook&utm_medium=ToyotaCZ&utm_campaign=CZ_Toyota_Brand_YarisCross_Local_FB-2407&utm_content=CZ_Toyota_Brand_YarisCross_Local_FB-2407_All%2B25-54&utm_term=CZ_Toyota_Brand_YarisCross_Local_FB-2407_All%2B25-54_YarisCross_Brand_01.07&utm_id=667c16944e15790d360a7bd6&fbclid=IwZXh0bgNhZW0BMAABHZ4owYzO0IxCY2JVIFiQm8ze_DXtMENQjPq_wh4M-q3l7IKg261iK01PqQ_aem_J8A06DNeKioDCwatYrjuhg

Forced client side injection based on cached strategy

 • HYBRID 115

  Pohon
  Hybrid
  Výkon
  116 k
  Spotřeba paliva
  4,5 – 5,1 l/100km
  Emise CO₂
  101 – 115 g/km
  Zrychlení 0–100 km/h
  11,2 s
 • HYBRID 130

  Pohon
  Hybrid
  Výkon
  130 k
  Spotřeba paliva
  4,5 – 5,2 l/100km
  Emise CO₂
  101 – 116 g/km
  Zrychlení 0–100 km/h
  10,7 s

Nejčastější dotazy

Hybridní revoluci spustila Toyota již před více než 25 lety a svět s nižšími emisemi pomáhá budovat dodnes. Hybridy spojují elektrický pohon s výkonnými benzínovými motory ve prospěch suverénních jízdních vlastnosti a každodenní praktičnosti.

Hybridní vozidla hladce přepínají mezi klasickým spalovacím motorem a efektivním elektrickým pohonem. Využívají tak dva různé zdroje energie: benzínový motor a elektromotor.

 

Hybridy využívají elektrickou energii při rozjezdu, stejně jako za ustálené jízdy rychlostí až 50 km/h. Jelikož většina hybridů od Toyoty používá pohon s autonomním dobíjením, při poklesu nabití baterie pod určitou úroveň se přebytečný výkon spalovacího motoru využívá k dobíjení baterie.

Hybridy používají průkopnickou technologii baterií s autonomním dobíjením. Někdy se označují jako „hybridní elektrická“ vozidla, protože využívají dva zdroje energie. To znamená, že na rozdíl od čistých elektromobilů a plug-in hybridů je nemusíte kvůli dobíjení zapojovat do zásuvky.

Průkopnická technologie baterií používaná v hybridních vozech Toyota byla navržena tak, aby spolehlivě fungovala po celou životnost vozidla. Některé mechanické součásti (jako např. spojka, alternátor nebo startér) se zde dokonce vůbec nepoužívají, čímž se snižuje riziko nepředvídaných budoucích výdajů. Na všechny součásti hybridního pohonu včetně hybridní baterie se navíc standardně vztahuje pětiletá záruka Toyota (s omezením na 100 000 km)* od data zakoupení vozu. *Podle toho, co nastane dříve.

Rozlišujeme tři základní typy hybridních elektrických vozidel: mild hybridy, full hybridy a plug-in hybridy. Mild hybridy využívají elektromotor pouze na podporu spalovacího motoru při akceleraci nebo za ustálené jízdy, protože samotný elektromotor není schopen vozidlo pohánět. V případě full hybridních pohonů Toyota s autonomním dobíjením si čistě elektrickou jízdu můžete ve městě vychutnávat až po 80 % času za rychlostí až 50 km/h. Plug-in hybridy fungují stejně jako hybridy, ale mají větší baterii na podporu čistě elektrického cestování.

Právní doložka


*Kombinací efektivního benzínového motoru a elektrického motoru(ů) se hybridní vozy Toyota s dobíjejí samy během jízdy, zpomalování nebo brzdění. To znamená, že můžete jezdit určité vzdálenosti v elektrickém režimu a nikdy nemusíte vůz zapojovat do zásuvky ani se obávat o dojezd na baterii, protože benzínový motor se zapne, když je baterie vybitá. Více informací naleznete zde: www.toyota.cz/elektrifikace

**Pro více informací o našich elektrifikovaných pohonných jednotkách s benzínovým motorem nebo bez něj navštivte: www.toyota.cz/elektrifikace

***Uvedení Smart digitálního klíče je očekáváno v roce 2024. Dostupnost funkcí a specifikace vozidel se mohou lišit podle modelů, výbavy a dostupnosti na konkrétním trhu.

Uvedené funkce platí pouze pro nově vyrobená vozidla a závisí na zvolené výbavě. Aktivujte si aplikaci MyToyota pro vaše vozidlo, abyste viděli kompatibilní funkce, nebo kontaktujte svého prodejce pro více informací.