1. Společnost
  2. Novinky
  3. Nova Corolla a RAV4 ziskaly nejvyssi hodnoceni v Euro ncap

Nejvyšší hodnocení v bezpečnostních testech Euro NCAP

Nová Toyota Corolla a RAV4

2019-04-22

Letos uvedené modely Toyota Corolla a RAV4 dosáhly maximálního pětihvězdičkového výsledku v nejnovějších přísnějších testech bezpečnosti vozidel (2019) organizace Euro NCAP. Toyota Corolla i RAV4 dosáhly vynikajících výsledků ve všech čtyřech kategoriích Euro NCAP.

 

  Dospělí cestující Děti Zranitelní účastníci silničního provozu Bezpečnostní asistenční systémy
Corolla 95 % 84 %

86 % 77 %
RAV4 93 % 87 % 85 % 77 %

 

Výsledky nové Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 v bezpečnostních testech potvrzují přirozenou odolnost podvozku a karoserie vyplývající z architektury TNGA (Toyota New Global Architecture), kde se v široké míře uplatňují výztuhy na klíčových místech a jsou použity prvky z vysokopevnostní oceli k pohlcování a rozptylování energie nárazu mimo kabinu.

V základní výbavě Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 je vždy nová (druhá) generace bezpečnostního paketu Toyota Safety Sense, v souladu se strategií automobilky Toyota zpřístupňovat vyspělou bezpečnostní výbavu všem zákazníkům. Součástí uvedeného bezpečnostního paketu je předkolizní bezpečnostní systém (PCS) s rozpoznáváním chodců a cyklistů, adaptivní tempomat (ACC), upozorňování na opuštění jízdního pruhu (LDA) se zásahy do řízení, automatické přepínání dálkových světel (AHB) a systém rozpoznávání dopravních značek (RSA).

Předkolizní bezpečnostní systém Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 získal maximální počet bodů v testech za nízkých rychlostech (odpovídajících jízdám po městě), kdy dokázal zabránit nehodě za všech zkoušených rychlostech. Paket Toyota Safety Sense prokázal dobré výsledky i za cestovních rychlostech po dálnici. Při dojíždění pomaleji jedoucího vozu se dokázal vyhnout nehodě za všech testovaných rychlostech. A při dojíždění stojícího nebo zpomalujícího vozidla buďto dokázal střetu zcela zabránit, nebo alespoň zmírnit jeho následky.